Antalya Psikolog Arayışınız İçin Doğru Yerdesiniz

Antalya Psikolog arayışınız için yanınızdayız. Psikolog Hülya Soğucak Deniz Antalya ilinde yetişkin, çocuk ve genç yaş gruplarına; psikolojik danışmanlık , EMDR Terapisi, depresyon, kaygı bozuklukları , özgüven problemleri, kişilik bozuklukları, travmatik yaşantılar, boşanma, yas , evlilik problemleri, erteleme sorunları, kronik ağrılar ve bazı stres tabanlı kronik hastalıklar gibi bir çok konuda psikoterapi hizmeti vermektedir.

Antalya İlinde Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır ?

Antalya psikolog, Antalya ilinde çalışan üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümlerinden mezun olmuş kişilerdir. Eğer psikoterapi hizmeti için Antalya psikolog arayışı içindeyseniz , aşağıda psikolog seçiminiz için nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

En İyi Psikolog Nasıl Bulunur ?

Eğer Antalya ilindeki en iyi psikoloğu arıyorsanız , öncelikle en iyi psikolog var mıdır ? sorusunu sormak gerekir. Cevabımız hayır olacaktır. En iyi psikolog diye bir şey yoktur, çünkü bir başkasına iyi gelen psikoterapi süreci size iyi gelmeyebilir. Psikolog ve danışan arasındaki ilişkinin kalitesini belirleyen bir çok faktör vardır. Bu ilişkinin en iyi şekilde kurulması için kişinin deneme yanılma yöntemi ile kendisine uygun psikolog seçimini yapması en doğru seçenek olacaktır. En iyi psikolog yerine size iyi hissettiren, terapi sürecinden verim aldığınız psikolog araması yapmanız daha doğrusudur.

Bütün bunların yanında elbette terapi alacağınız uzmanın eğitim bilgilerini sorgulamalısınız. Mutlaka ruh sağlığı uzmanı olmasına ( psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman ) ve mezuniyetinin ardından terapi eğitimlerinden geçip geçmediğine, bu eğitimlerle ilgili süpervizyon almış olmasına ve kendi terapi sürecinden geçmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Antalya ilinde hizmet veren Hülya Soğucak Deniz İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Terapi eğitimlerini Bilişsel Davranışçı Terapi , EMDR Terapisi ve Gottman Çift Terapisi ile tamamlamıştır. Düzenli olarak süpervizyon almakta ve bilgilerini güncel tutmak için yeni eğitimler almaya devam etmektedir. Kendi terapi sürecinden EMDR Terapisi ile geçmiştir.

ANTALYA PSİKOLOG HÜLYA SOĞUCAK DENİZ ‘ İN ÖZGEÇMİŞİ VE ALDIĞI EĞİTİMLER

Antalya psikolog

HAKKIMDA

Merhaba, ben Psikolog Hülya Soğucak Deniz

Çocukluğum büyük oranda Antalya ‘ da geçti. Antalya Anadolu Lisesi ‘ ni kazandığımda içimde psikolog olmaya dair istekler belirmişti. Bu sebeple de daha ilk o zamanlar psikoloji ile ilgili kitaplar okumaya başladım. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2008 yılında tamamladım. Lisans öğrenciliği sırasında stajlarımı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Antalya Devlet Hastanesi ( Antalya Eğitim Arş. Hast) n ‘ de tamamladım.

PSİKOLOGLAR İLE İLGİLİ EN SIK SORULAN SORULAR

Psikolog Kimdir ? Psikolog Ünvanı Nasıl Alınır ?

Psikolog, üniversitelerin psikoloji bölümünü bitiren kişilerdir. Psikolog ünvanını bu lisansa sahip olanlar kullanabilir.

Antalya psikolog Antalya ilinde psikolog olarak görev yapan kişidir.

Psikolog ve Psikiyatrist Arasındaki Fark Nedir ?

Psikiyatristler tıp lisansı üzerine uzmanlıklarını psikiyatri alanında yapmış ruh sağlığı çalışanlarıdır. İlaç yazma yetkileri vardır. Psikolog ilaç yazma yetkisine sahip değildir. Psikolog ve psikiyatristler  gerekli eğitimleri alarak terapi yapabilirler.

Psikolog seçimi nasıl yapılır ?

Psikolog seçerken dikkat etmeniz gereken lisans eğitimi ve yeterli terapi eğitimlerini alıp almadığıdır. Bir diğer önemli şey psikolog ile kurduğunuz ilişkidir. Aslında o ilişkinin kalitesi , terapinin ve psikolog ile olan seansların verimini artırır.

Antalya En İyi Psikolog Kimdir ?

Google arama verilerine göre aranan kelimelerden birisi de Antalya en iyi psikolog dur. Ancak bu aramanın doğru olmadığını belirtelim , çünkü psikolog ile aranızdaki ilişki değişebilir ve başkası için iyi olan bir psikolog size uymayabilir. 

Antalya Psikolog Ücretleri

Antalya Psikolog ücretleri , her psikolog kendisi belirlediğinden değişmektedir. Bunu belirleyen diğer bir faktör , psikolog ofisinin bulunduğu konumdur. Psikolog ücretleri ile ilgili bilgi almak isterseniz bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Psikolog Terapi Yapabilir mi ?

Psikolog mezun olduktan sonra gerekli terapi ekollerinden eğitimleri alması gerekir. Bu süreç genellikle bikaç sene sürer ve süpervizyon alarak öğrendiği bilgileri deneyimleri ile kaynaştırmayı öğrenir. Gerekli eğitimi aldıktan sonra psikolog terapi yapabilir. 

Antalya pedagog arayışı için nelere dikkat etmek gerekir ?

Antalya pedagog arayışı için dikkat etmeniz gereken ilk husus kişinin psikolojik danışmanlık bölümü ya da psikoloji bölümü mezunu olup olmadığıdır. Her psikolog çocuklarla çalışmak için yeterli eğitime sahip değildir. Antalya pedagog arayışı için mutlaka psikolog ya da psikolojik danışmanın aldığı eğitimleri incelemelisiniz.

Psikolog Hülya Soğucak Deniz çocuk alanında eğitimler almıştır ve çocuk ergen EMDR uygulayıcısıdır. 

Terapi Ne Kadar Uzun Sürer ?

Terapinin ne kadar süreceği kişiye göre ve terapi ekolüne göre değişmektedir. Bu konu ilk seanslardan itibaren psikolog ve danışan arasında konuşulabilir.

EMDR Terapisi Nedir ?

EMDR Terapisi psikolog ve psikiyatristler arasında sıklıkla uygulanan bir terapi çeşitidir. Göz Hareketleri ile Duyarsızlaşma ve Yeniden İşlemleme anlamına gelir. Ayrıntılı bilgi için bu yazıma bakabilirsiniz. 

Psikolog Hülya Soğucak Deniz Antalya ilinde ve online platformda EMDR Terapisi uygulamaktadır. 

Psikolog Arayışına Ne Zaman Girmeliyim ?

Günlük hayatınızda zorlanmalarınız ve rahatsızlıklarınız arttıysa psikolog arayışına girebilirsiniz. Sorunları ve zorlanmaları ertelemek, geçmesini uzun süre beklemek genellikle daha karmaşık süreçlerin içine girilmesine sebep olur.