antalya psikolog, antalya pedagog

Merhaba, ben Psikolog Hülya Soğucak Deniz

Çocukluğum büyük oranda Antalya ‘ da geçti. Antalya Anadolu Lisesi ‘ ni kazandığımda içimde psikolog olmaya dair istekler belirmişti. Bu sebeple de daha ilk o zamanlar psikoloji ile ilgili kitaplar okumaya başladım. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü 2008 yılında tamamladım. Lisans öğrenciliği sırasında stajlarımı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Antalya Devlet Hastanesi ( Antalya Eğitim Arş. Hast) n ‘ de tamamladım. Mezun olduktan sonra klinik alanda çalışmadan önce deneyim ve tecrübe kazanmam gerektiğini düşünüp çeşitli kurumlarda yönetici ve psikolog kadrosunda çalıştım. Anaokulları, kolejler , psikoteknik merkezleri , Almanya Jugendamt (SHÇEK) ‘ a bağlı ıslah projeleri bunların arasındadır. Bu kurumlarda 1000 ‘ i aşkın aile çocuk ve genç ile çalışmalar yürüttüm. Çeşitli eğitim ve seminerlerde aktif rol oynadım. Ardından 2017 yılında çalışmalarıma klinik ortamında devam etmeye karar verdim . Ekip arkadaşlarımla beraber Gelişim Psikiyatri Kliniği ‘nde psikolog olarak hizmet vermeye devam etmekteyim.

Bir terapistin meslek hayatı boyunca kendisini geliştirmeye ihtiyacı olduğuna inanırım. Bu sebeple mezuniyetimden itibaren eğitim ve süpervizyon almaya devam etmekteyim. Yetişkin , Ergen ve Çocuk yaş grupları ile çalışıyorum. Çalışmalarımda Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR terapisi, Gottman Çift Terapisi sıklıkla kullandığım terapi metotlarıdır. 

EMDR  2. düzey yetişkin , 1. düzey çocuk ve ergen uygulayıcısıyım. Ayrıca çiftlerle EMDR protokolünü de uygulamaktayım. EMDR Avrupa onaylı akredite terapist olma yolunda çalışmalarımı devam ettiriyorum.

CAS zeka testi ve PASS Bilişsel Müdahale Programı uygulayıcısıyım. Böylelikle akademik ders başarısızlıkları ve performans geliştirme üzerine çalışabiliyor , var ise öğrenme problemleri ile ( Dikkat eksikliği , Öğrenme güçlüğü vb ) çalışabiliyorum. 

Evli ve bir çocuk annesiyim.