EMDR Terapisi Nasıl Uygulanır

EMDR Terapisi Nasıl Uygulanır

EMDR Terapisi nasıl uygulanır sorusu çok merak edilen ve cevabı aranan bir sorudur. Prens Harry ‘ nin son beş yıldır EMDR Terapisi ile tedavi gördüğünü paylaşması da EMDR terapisine olan ilgiyi artırmıştır. Haberi buradan okuyabilirsiniz. EMDR terapisi nasıl uygulanır sorunun yanında kullanıcılar aynı zamanda , EMDR terapisi alanların yaptığı yorumları da merak ediyorlar.

EMDR TERAPİSİ KİMLER TARAFINDAN UYGULANIR ?

EMDR terapisi ruh sağlığı uzmanı olup EMDR Terapisi eğitimi almış kişiler tarafından uygulanabilir. Uzmanlar gerekli gördüğü kişilere EMDR terapisini önerebilirler. Artık tekniğin duyulması ile birlikte kişiler önceden duyup EMDR terapisi yapan psikologları da arayabiliyorlar. Önceden tekniğin travma sonrası stres bozukluğu üzerinde daha çok etkisi olduğu düşünülürken , artık günümüzde bir çok rahatsızlıkta etkili olduğu bilinmektedir ve kısa süreli bir terapi biçimi olması nedeniyle de çok tercih edilmeye başlanmıştır.

EMDR TERAPİSİNİN DİĞERLERİNDEN FARKI NEDİR ?

EMDR terapisi uygulaması, konuşarak yapılan diğer terapi metotlarından farklı olarak beynin işlemleme yapabilme becerisini aktive etme özelliği taşır. Bu nedenle göz hareketleri- ses ve dokunma tekniklerini kullanarak, kişinin olumsuz deneyimlerine karşı duyarsızlaşmasını, böylelikle şimdiki tetikleyicilerine de duyarsızlaşması ve gelecekte olası olaylara karşı daha umutla, güçlü bakmasını sağlayabilir. Uyarımları terapistler manuel yolla verebileceği gibi, günümüzde terapistlerin işini kolaylaştıran cihazlar da üretilmiştir.

EMDR terapisi nasıl uygulanır isimli yazıyı okudunuz. EMDR terapisi ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bu iletişim numarasını arayabilirsiniz. EMDR Terapisi ile ilgili sitemizdeki diğer yazılara buradan göz atabilirsiniz.

EMDR terapisi almak isterseniz Psikolog Hülya Soğucak Deniz ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

Antalya EMDR Terapisi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Psikolog Hülya Soğucak Deniz 2. Düzey EMDR uygulayıcısıdır.

Psikolog Hülya Soğucak Deniz

Antalya Psikolog

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın