Antalya Dikkat Testi

antalya dikkat testi

Antalya Dikkat Testi yapan yerler ihtiyaç duyan kişiler tarafından sıklıkla aranmaktadır. Antalya Dikkat testi ihtiyacınız için bu yazıyı okuyabilir, Psikolog Hülya Soğucak Deniz ‘ den dikkat testi için randevu ve bilgi alabilirsiniz.

ANTALYA DİKKAT TESTİ NEDİR ? 

Dikkat testi günümüzde ders esnasında ve ödevlerini yaparken sorun yaşayan çocuklar için sıklıkla tercih edilir. Genellikle öğretmenlerin yönlendirmeleri ya da ailelerin fark etmesi üzerine arayış içine girilir. Dikkat testi ödevlerine odaklanmakta zorluk yaşayan, dersi sonuna kadar dinleyemeyen, sıklıkla unutkanlık yaşayan çocuklar için tercih edilebilir.

Antalya ilinde dikkat testi uygulayan merkezler mevcuttur. sadece dikkati ölçen testler bulunabildiği gibi, dikkati diğer gelişim alanları arasında değerlendiren kapsamlı testlerde mevcuttur. Kapsamlı testler en sağlam bilgiyi vermeleri açısından daha güvenlidir.

ANTALYA DİKKAT TESTİ KİM TARAFINDAN UYGULANIR? 

Dikkat testi gerekli eğitimleri almış olan psikolog ve diğer ruh sağlığı alanı meslek elemanlarınca uygulanmalıdır. Dikkati ölçmek ve değerlendirmek kapsamlı bir inceleme ve gözlem gerektirir. Dikkat testi uygulamadan önce aileden ve çocuktan, gerekirse öğretmenlerden ayrıntılı bilgi almak ve ihtiyaca yönelik yönlendirmeler yapmak oldukça önemlidir. Çocuğun birden fazla ortamda neler yaşadığının değerlendirilmesi gerekir. Aksi takdirde yanlış yönlendirmeler olması kaçınılmazdır. Bu sebeple mutlaka bir ruh sağlığı uzmanından ( psikiyatrist, psikolog , psikolojik danışman ) destek almalısınız.

Antalya ‘ da dikkat testini Psikolog Hülya Soğucak Deniz uygulamaktadır.

DİKKAT PROBLEMİ BAŞKA NEDENLERDEN KAYNAKLANABİLİR?

Dikkati dağınık bir çocuk başka sebeplerden dolayı bunu yaşıyor olabilir. Bu nedenle ayrıntılı değerlendirme yapmak ve var ise dikkati etkileyebilecek başka sebepleri ( travmalar, depresyon ve kaygı problemleri vb ) tespit etmek ve buna göre doğru müdahaleyi yapmak oldukça önemlidir. Bu sebeple dikkat dağınıklığı sorunu yaşadığınızda hemen test yapmaya yönelmeden önce kapsamlı değerlendirme yapan bir uzmanı tercih etmeniz, sorunun esas kaynağına ulaşmanıza yarayacaktır.

Antalya dikkat testi arayışınız için Psikolog Hülya Soğucak Deniz ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

Dikkat dağınıklığı ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu yazıya da göz atabilirsiniz.

Psikolog Hülya Soğucak Deniz

Antalya

#antalyapsikolog, #antalyapedagog, #antalyadikkattesti, #antalyazekatesti

Bir cevap yazın